מה זה סרבנות גט ואיך להתמודד מול סרבן או סרבנית?

סרבנות גט היא בעצם מצב בו אחד הצדדים אינו מסכים להתגרש. במצב מסוג כזה מוצא את עצמו בן הזוג המעוניין להתגרש במקום בו הוא צריך להוכיח כי סיבת הגירושין שלו היא סיבה מוצדקת – כל זאת על מנת לקבל אישור לתהליך הגירושין.

לב שבור מנייר המתאר גירושין

במידה ומסרב הגט אינו מעוניין להתפשר ולאפשר גירושין ניתן להשתמש בסנקציות על סרבני גט כגון: מאסר, שלילת רישיון נהיגה, איסור יציאה מהמדינה ועוד ועוד.

חשוב לדעת כי במידה והאישה עדיין מסורבת גט, במידה ותימצא עם גבר אחר הרי שהיא תישאר מסורבת גט וגם תאבד את הכתובה.

האם מסורבי גט מקבלים פיצויים?

בתקופה האחרונה ישנה אפשרות מעבר להטלת הסנקציות על מסרב הגט גם להגיש תביעת פיצויים נזיקית נגדו עקב הסרבנות. לסרבנות גט מתלווים המון רגשות קשים ונפשיים שעליהם ניתן לתבוע.

חשוב לציין כי התופעה של סרבנות גט אינה שכיחה כמו שנוהגים לחשוב. בשנת 2003 היו כ-963 תיקים פתוחים. ב-2006 היו כ-370 תיקים.

חשוב להגיד כי זאת רק נקודה טובה להתסכלות שכן לא כל התיקים אותו דבר ואי אפשר לקחת את זה כמספר אבסולוטי ומדויק.

באיזה עין רואה בית המשפט סרבנות גט?

בתי משפט רואים כי סרבנות גט היא תופעה לא פשוטה ותיק מאוד מורכב. המון רגשות ונפשות נפגעים, העצמאות והחירות של המבקש גט נפגעים גם כן. בתי משפט רואים בסירוב גט פגיעה חמורה ברגשות. לאחרונה מחייבים בתי המשפט את סרבני הגט בסכומי כסף גדולים על מנת להניע אותו מלהמשיך בסירוב.

בשנים האחרונות בתי הדין הרבניים נהיו פחות אדישים למצוקת הסרבנו.

במידה ואתם נתקלים בבן או בת זוג המסרבים לגט ואתם גרים באזור עפולה, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין גירושין בעפולה מומחה על מנת לקבל את התשובות וההדרכה המדויקת ביותר כדי לטפל בהתנגדויות ולהשיג את מטרותיכם.

לסיכום, חשוב לזכור שהדין בישראל רואה את הנישואין והגירושין כמערכות בהן שתי הצדדים צריכים להסכים לאן הולכים.

כתיבת תגובה